ul. Sycowska 46 60-003 Poznań

Fachowiec – dlaczego jest nam potrzebny.

Najnowsze badania statystyczne wskazują, że fachowiec, niezależnie od branży, jest zawodem cieszącym się największym zaufaniem społecznym. Niestety, z uwagi na brak dostatecznego kształcenia zawodowego w Polsce na rynku pracy brakuje specjalistów. Taki stan rzeczy powoduje, że szanse na znalezienie dobrego wykonawcy w szybkim terminie jest praktycznie niemożliwe, a w najlepszym przypadku bardzo trudne i niekiedy kosztowne.

W czasach szeroko dostępnego internetu i trendu na prace DIY znalezienie poradnika montażu gniazdek, doboru przewodów lub innych prac elektrycznych, wykończeniowych lub remontowych jest niezwykle łatwe. Jednak wiedza nabyta po obejrzeniu kilkuminutowego poradnika nie jest wystarczająca do profesjonalnego wykonania wielu prac.

Fachowiec oprócz wiedzy teoretycznej posiada coś znacznie cenniejszego, czego nie dostaniemy po przeczytaniu nawet najlepszego poradnika … doświadczenie. Zatrudniając fachowca zapewniamy sobie nie tylko pewność wykonania pracy ale również jej jakość. Samodzielnie wykonując prace przeznaczone dla fachowca narażamy się na niepotrzebne ryzyko. Montaż oświetlenia, wymiana zabezpieczeń elektrycznych, dobór osprzętu elektrycznego czy przenoszenie punktów elektrycznych może spowodować dodatkowe koszty. Kolejnym niebezpieczeństwem może być pożar powstały w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

Oprócz jakości wykonywanej pracy, decydując się na fachowca zyskujemy obsługę oraz serwis. Instalator montujący np. system inteligentnego domu, oprócz samego montażu i konfiguracji zapewni instalacji profesjonalną obsługę po montażu oraz dalszą rozbudowę inteligentnego domu. Wielu producentów urządzeń takich jak elektryczne płyty indukcyjne do uzyskania gwarancji producenta wymaga instalacji przeprowadzonej przez uprawnionego elektryka.

Podczas poszukiwania odpowiedniego fachowca należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Na pierwszym miejscu sugerujmy się ocenami. W ogłoszeniach zamieszczonych na portalu fachowisko.pl oferującego usługi wykonawców dostępne są recenzje dotychczasowych klientów. Należy przeczytać kilka opinii z całego zakresu ocen, ponieważ bardzo często klienci decydują się wystawiać negatywne opinie z powodów niezależnych od fachowca. Następnie zapoznajmy się z cenami rynkowymi. Jeżeli cena usług zbyt mocno odbiega od średnich cen rynkowych to jest to powód do zainteresowania się i zweryfikowana jaki jest tego powód. Zbyt niska cena może sugerować pracę niskiej jakości, natomiast zbyt wysoka cena wskazywać może nie uczciwego fachowca, który liczy tylko na łatwy i szybki zarobek.

Gdy już wyselekcjonujemy potencjalnych wykonawców, w pierwszym kontakcie warto przeprowadzić wywiad i wypytać fachowca np. o rodzaj materiałów, wykorzystywane technologie oraz posiadane referencje i certyfikaty. Im więcej informacji zgromadzimy tym lepiej. Wielu z wykonawców decyduje się na prezentowanie swoich wykonań. Badania jednoznacznie wskazują, że chętniej dokonujemy wyboru gdy widzimy przedmiot oferty dlatego portal fachowisko.pl oferuje 60 miejsc na zdjęcia wykonawcy.

Wśród setek tysięcy fachowców w Polsce może się zdarzyć, że trafimy na nieuczciwego wykonawcę. Portal fachowisko.pl zawsze sugeruje zawarcie umowy z wykonawcą. Pamiętajmy aby zawrzeć w niej informacje o stronach umowy, umówionego zakresu prac, formy i wielkości wynagrodzenia i ew. konsekwencje dla każdej ze stron gdy jedna z nich nie wywiąże się z postanowień umowy.

Jak wskazuje portal fachowisko.pl pierwszym miejscem gdzie szukamy rozwiązania swoich problemów, niezależnie od ich typów jest internet, a firmy, które są nieobecne w sieci praktycznie nie istnieją. Dlatego fachowisko.pl, które oferuje miejsce dla fachowców, którzy nie wiedzą jak zaistnieć w sieci lub zwyczajnie nie mają na to czasu. Poświęcając nie więcej jak 5 min można założyć własną stronę z ogłoszeniem swoich usług.

Wykorzystując dostępne udogodnienia fachowiec nie musi być naszym wrogiem, a szukanie go nie musi przyprawiać o ból głowy!