ul. Sycowska 46 60-003 Poznań

CZARNE OŚWIETLENIE

Wystrój wnętrza jest indywidualną sprawą każdego z nas. Zależy od gustu, preferencji oraz upodobań. Dlatego stworzenie odpowiedniej przestrzeni, wbrew obiegowej opinii, wymaga wiele cierpliwości i poświęceń. Najczęściej zaczynamy od wyboru koloru ścian czy mebli, pomijając kwestię oświetlenia. Jest ono jednak jednym z ważniejszych elementów wystroju domu, ponieważ pozwala zaaranżować klimat wnętrza. Jak wykorzystać oświetlenie w stanowczym, czarnym kolorze? Poniżej znajdziecie praktyczne wskazówki, dzięki którym nie sprawi Wam to żadnego problemu.

Kuchnia pełna pomysłów
Minimalistyczna kuchnia jest nie tylko elegancka, ale także bardzo funkcjonalna. Pozwala zorganizować dobre miejsce do pracy, nie tworząc zbędnego chaosu. Czarne kinkiety, lampy sufitowe i natynkowe mogą być zdecydowanym akcentem, dzięki któremu zupełnie odmienimy jej charakter. Dobór tak wyrazistego oświetlenia wymaga jednak specjalnego przygotowania samego wnętrza. Lampy w kolorze czarnym najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach o białym kolorze ścian. Wówczas uzyskamy odpowiedni kontrast kolorystyczny, Nie jest to jednak jedyna możliwość. Możemy postawić również na pastelowe odcienie farby czy płytek, przełamując je czarnymi lampami. Warto zdecydować się w tym przypadku na modele o lekkich kształtach, takich producentów jak: Labra, Max Light, Spotline czy nieco droższych Vibia albo hiszpańskie Ole. Wiele nowoczesnych wnętrz jest wyposażonych w wyspy kuchenne, które pomagają w organizacji pracy oraz przygotowaniu posiłków. Świetnym pomysłem na doświetlenie wyspy będzie zamontowanie nad nią dodatkowego oświetlenia w postaci lamp sufitowych czy natynkowych.

lampy sufitowe
lampy sufitowe
lampy sufitowe
lampy wiszące
lampy wiszące

Sypialnia marzeń
Wyzwaniem dla osób odważnych jest zaprojektowanie wnętrza z zastosowaniem opraw w kolorze czarnym, w którym będziemy się dobrze czuć i które będzie jednocześnie funkcjonalne i piękne. Sypialnia powinna pełnic rolę naszego azylu. Dlatego warto postawić na wnętrze proste i funkcjonalne. Idealnym uzupełnieniem projektu, będzie zastosowanie kinkietów w czarnym kolorze, wieszając je bezpośrednio nad łóżkiem. Warto wybrać lampy nowoczesne, stawiając na kształty zdecydowane oraz geometryczne. Oświetlenie nad łóżkiem pozwoli nam na wieczorną lekturę, a wnętrze pokoju nie będzie nudne, ani banalne. 

lampy wolnostojące
lampy nowoczesne
lampy sufitowe

Salon

Salon to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu – najczęściej w towarzystwie przyjaciół, rodziny, oglądając telewizję czy też słuchając muzyki. Jeżeli chcemy sprawić, aby nasze wnętrze było nowoczesne, to najlepiej odnajdą się w nim zimne biele, beże i szarości. Kolor biały bardzo dobrze odbija światło, przez co wnętrze wydaje się optycznie większe. Doskonałym uzupełnieniem pomieszczenia w kolorze białym, będzie finezyjne oświetlenie oraz zastosowanie dla kontrastu opraw w kolorze czarnym. Takie połączenie na pewno doda wnętrzu dynamiki i charakteru.  W Twoim salonie nie powinno również zabraknąć wolnostojących lamp, które pozwolą na stworzenie spójnej, współgrającej całości.  Pamiętajmy, że w nowoczesnym salonie nie tylko meble, ale także i dodatki mają swoje jasno określone miejsce.

Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji:

lampy wiszące
lampy nowoczesne
lampy wiszące
lampy wolnostojące
lampy nowoczesne
lampy wiszące

Łazienka
O klimacie łazienki decydują płytki ścienne i podłogowe, które w intrygujący sposób odbijają światło i nadają wnętrzu blasku. Łazienka to jedno z najbardziej wymagającvych wnętrz. Do stworzenia harmonijnej całości niezbędne jest zastosowanie odpowiednich opraw, a tutaj mamy pełną dowolność. Mogą to być reflektory techniczne, kinkiety przy lustrach czy też oprawy natynkowe i podtynkowe również w kolorze czarnym. Powinniśmy zwrócić również uwagę na ich szczelność, czyli symbol IP 44 lub IP 65. Dodatkowo nowoczesny, a jednocześnie intymny charakter w łazience podkreśla także ozdobne taśmy ledowe podświetlające np. wannę.

lampy sufitowe
lampy sufitowe

W ogrodzie… 
Oprawy w kolorze czarnym idealnie sprawdzają się także w każdym ogrodzie. Są niezwykle uniwersalne i bardzo dobrze komponują się z otaczającą je przyrodą.  Niezależnie od tego czy chcemy rozświetlić ogród pełen kwiatów czy taras, zawsze będą idealnym rozwiązaniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli lamp, dzięki czemu ograniczeni jesteśmy wyłącznie przez naszą wyobraźnię.

czarne oświetlenie
czarne oświetlenie

Czarne oprawy w domu, jak i w ogrodzie mogą wydawać się kontrowersyjnym pomysłem lub kojarzyć się z dużą trudnością w aranżacji. Nic bardziej mylnego. Czarne lampy oraz kinkiety dobrze sprawdzają się w niemal każdym wnętrzu. Ich umiejętne dobranie sprawi, że nasz dom nabierze nowego charakteru. Nie ma żadnych ograniczeń. Możemy zamontować je w salonie, kuchni, ogrodzie czy nawet łazience. Szeroki wybór produktów umożliwia nam skomponowanie niezwykle finezyjnych wnętrz. Warto jednak przed  kupnem skonsultować się z profesjonalnym sprzedawcą oświetlenia.