ul. Sycowska 46 60-003 Poznań

Aplikacja Hager Ready – pomoc w projektowaniu rozdzielnic mieszkaniowych.

W czasach, w których wszystkie informacje mamy zawsze pod ręką, tu i teraz, potrzebne są rozwiązania, które zminimalizują nam czas pracy i pozwolą na szybki dostęp do danych. Ta zasada odnosi się także do planowania instalacji elektrycznej. Aplikacja Hager Ready działa niczym cyfrowy asystent, dzięki czemu gwarantuje stały dostęp do projektów. Wystarczy kliknąć, by otrzymać informacje o wyposażeniu rozdzielnicy, o danych klienta lub by udostępnić projekt współpracownikom.


Czym jest Hager Ready?

To aplikacja zaprojektowana na urządzenia mobilne, dzięki której można w łatwy sposób planować rozdział energii w budynkach mieszkalnych. Za pomocą tabletu lub smartfona tworzyć indywidualne projekty dla klientów niezależnie od tego czy instalacja będzie przeprowadzana w nowym czy modernizowanym budynku. Pracować można w domu, w biurze lub bezpośrednio na terenie budowy, ponieważ dokumentacja jest zawsze pod ręką. Utworzone projekty są przechowywane na bezpiecznym serwerze myHager. Pracownicy mają do nich swobodny dostęp, dlatego na bieżąco mogą aktualizować lub sprawdzać szczegóły każdego schematu.


Jak to działa?

Na początku pracy z aplikacją warto ustawić wszystkie potrzebne parametry. Określić kierunek identyfikacji aparatury, kształt etykiety, język oraz uzupełnić dane klienta – to ułatwi późniejsze wyszukiwanie i przygotowanie dokumentacji. Następnie należy skonfigurować instalację  wybierając ilość faz, rodzaj sieci, wielkość i typ urządzenia, przekrój przewodów,  rodzaj budynku,  itp. Aplikacja daje możliwość skorzystania z manualnego lub automatycznego doboru wyłączników różnicowoprądowych RCCB. Tryb manualny pozwala na indywidualne zaprojektowanie rozdziału energii ze wskazanym wyposażeniem. Aplikacja sprawdza jednak, czy projekt jest zgodny ze standardem i obowiązującymi normami. Po włączeniu trybu automatycznego, Hager Ready, niczym cyfrowy asystent, sam dobierze wszystkie zabezpieczenia.


Szybki dostęp do katalogu.

Aplikacja pozwala na szybki dostęp do wszystkich produktów marki Hager. Wystarczy kliknąć w ikonę katalogu, otworzyć odpowiednią grupę produktów i dodać ten, który aktualnie jest potrzebny. Od razu można określić jego lokalizację. Opcja dodawania produktów jest dostępna zarówno w wersji manualnej, jak i automatycznej. W łatwy sposób można też przenosić aparaty w rozdzielnicy. Funkcja drug and drop  umożliwia przeciągnięcie ich w odpowiednie miejsce, a niezakreskowane pola podpowiadają, gdzie można je umieścić.


Dla tych, którzy chcą więcej.

Aplikacja Hager Ready pozwala na tworzenie pełnej dokumentacji. W łatwy sposób generowany jest  schemat rozdzielnicy, arkusz oznaczeń, zestawienie urządzeń oraz etykiety. Pliki z dokumentacją można wysłać pocztą elektroniczną  lub wydrukować nawet bezpośrednio na terenie inwestycji. Aplikacja posiada też funkcję sterowania głosowego. Wystarczy opisywać obwody i wybierać potrzebne urządzenia, a Hager Ready automatycznie wykryje i wykona polecenia. Gotowy projekt rozdzielnicy można zaprezentować w wersji 2D lub 3D.

Bezpłatna aplikacja Hager Ready dostępna jest do pobrania w sklepach Google Play oraz App Store. Aby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości Hager Ready, warto skorzystać też z tutoriali przygotowanych przez producenta